Zabytkowa kamienica w Toruniu – szukają milionera chętnego na inwestycję

Znów do kupienia jest kamienica przy ulicy Rybaki 57 w Toruniu, wcześniej goszcząca Centrum Kształcenia Ustawicznego. Całość, wliczając budynek i otaczającą go powierzchnię, ma być sprzedana za co najmniej 5,3 miliony złotych.

Kamienica z przyległym terenem, usytuowana na ulicy Rybaki w Toruniu, po raz kolejny staje przed potencjalnymi nabywcami. Ceny wywoławcze zmieniały się od 5,5 miliona złotych, przez 4,8 miliona, do obecnych 5,3 miliona złotych. Ta ostatnia kwota będzie punktem wyjścia podczas najbliższego przetargu na ten obiekt, planowanego na 6 lutego 2024 roku. Chętni do licytacji powinni jednak dysponować pokaźnym budżetem.

Ale co dokładnie otrzymuje się za tę cenę? Jak wyjaśnia Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, chodzi o nieruchomości znajdujące się w Toruniu przy ul. Rybaki 57, będące własnością Miasta Toruń i Skarbu Państwa. Posiadają one obszar 0,17 ha i 0,09 ha, tworząc funkcjonalną całość. Na działkach usytuowane są budynki: główny, czterokondygnacyjny i podpiwniczony, wybudowany w 1900 roku, o powierzchni zabudowy 374 mkw. i użytkowej 1396 mkw., oraz oficyna- dwukondygnacyjna konstrukcja o powierzchni zabudowy 296 mkw. i użytkowej 551 mkw. Zachwycająca elewacja frontowa kamienicy jest przeszklona, ozdobiona ornamentami i licznymi detalami architektonicznymi.