Przebudowa ulicy Poznańskiej w Toruniu: Wydłużenie terminu zakończenia o miesiąc

Planowane finalizowanie prac remontowych na toruńskiej ulicy Poznańskiej, które miało nastąpić 30 listopada bieżącego roku, zostanie opóźnione o dokładnie 30 dni. Na skutek tego, mieszkańcy Torunia muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu i długimi korkami zarówno na ulicach lokalnych, jak i na drodze krajowej nr 15 przez cały ten dodatkowy czas.

Rzeczniczka prasowa Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu, Agnieszka Kobus-Pęńsko, podkreśla, że prace związane z renowacją ulicy Poznańskiej oraz konstrukcją skrzyżowania umożliwiającego skręt w lewo do ulicy Prüfferów będą trwały aż do ostatnich dni grudnia. – Powód opóźnienia jest prosty – tłumaczy Kobus-Pęńsko – Zespół budowlany spotkał się z nieoczekiwanie gęstą siecią infrastruktury podziemnej, co znacząco przyczyniło się do spowolnienia tempa prac. W związku z tym, dotrzymanie pierwotnie zaplanowanego harmonogramu stało się niemożliwe.

Według założeń umowy z toruńską firmą Onde SA, prace modernizacyjne na ulicy Poznańskiej miały dobiec końca 30 listopada 2023 roku. Niemniej jednak, już na samym początku realizacji projektu, który rozpoczął się 16 września bieżącego roku, pojawiły się pierwsze obawy dotyczące możliwości dotrzymania ustalonego terminu. – Już na tym etapie napotkaliśmy na pewne niespodzianki – wyjaśniał Jakub Ludwig, kierownik budowy reprezentujący firmę Onde. – Dowiedziałem się niedawno, że lokalny dostawca wody zamierza zbudować cztery dodatkowe studnie i kanał, co wydłuży czas trwania prac o co najmniej trzy tygodnie.