Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Toruniu

Od jutra (08.07.2021), mieszkańcy Torunia będą mogli bezpłatnie wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny. To specjalna inicjatywa miejskiego Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UMT, skierowana do osób z niepełnosprawnościami. Sprzęt pojawił się w mieście dzięki działalności fundacji Eco Textil od Was dla Was.

Fundacja ECO Textil od Was dla Was

Wspaniałomyślni darczyńcy Torunia nie pochodzą z miasta. Fundacja ECO Textil od Was dla Was działa w Skarżysko-Kamiennej. Sposób działalności fundacji jest godny uwagi. Pracownicy zarabiają na sprzęty rehabilitacyjne, recyklingując tekstylia. Specjalne pojemniki z logo fundacji znajdują się na terenie miasta, a ludzie mogą wyrzucać do nich niepotrzebne ubrania. Dzięki temu Eco Textil pozyskuje bezpłatny surowiec umożliwiający zysk.

Warto wspomnieć, że fundacja działa również w sieci, co umożliwia skorzystanie ze sprzętu rehabilitacyjnego również osobom spoza Torunia. Celem fundacji ECO Textil od Was dla Was jest pomoc dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Swoimi działaniami fundacja wspiera także opiekunów i rodziny osób z niepełnosprawnościami.

Inicjatywa jest naprawdę szlachetna. To właśnie osoby indywidualne najczęściej zmagają się z brakiem odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Tymczasem wystarczy zarejestrować się na stronie fundacji i wypełnić formularz, by móc bezpłatnie wypożyczyć sprzęt. Osoba wypożyczająca różnego rodzaju akcesoria do rehabilitacji musi jedynie opłacić koszt przesyłki. Najwyższy koszt przesyłki jest związany z wypożyczeniem łóżka rehabilitacyjnego (240 zł), co jest i tak znaczne mniej kosztowne niż zakup takiego łóżka.

Gdzie można wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny w Toruniu?

Mieszkańcy Torunia nie muszą korzystać z formularza w sieci. Sprzęt rehabilitacyjny uzyskany od fundacji będzie dostępny w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Grunwaldzkiej 38 w Toruniu. Wśród pierwszych otrzymanych przez miasto sprzętów są wózki inwalidzkie, kule do ćwiczeń, chodziki i specjalne rowery do ćwiczeń dla osób z niepełnosprawnościami. Każdy rodzaj sprzętu dostępny jest w kilku sztukach. W przyszłości planowane są kolejne wypożyczalnie sprzętów rehabilitacyjnych.