Fotowoltaika kujawsko pomorskie: instalacje fotowoltaiczne w Toruniu i okolicach.

Panele fotowoltaiczne zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, wykorzystują one energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej. Chociaż instalacja fotowoltaiki związana jest z pewnymi wydatkami, to na dłuższą metę, pozwalają one zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Z drugiej strony, inwestycja w odnawialne źródła energii to także inwestycja w ekologię. Na czym zatem polega instalacja paneli słonecznych i jakie koszty musimy w związku z tym ponieść?

Mój prąd, czyli program dofinansowania

Jak ważne jest dbanie o nasze środowisko, przypominają nam także programy rządowe. Od kilku lat prowadzone są działania w ramach informowania polaków jak ważne jest dbanie o przyrodę. Obok programu namawiającego do segregacji odpadów czy oszczędzania wody, wdrożony w życie został program „Czyste Powietrze” mający na celu wyeliminowanie pyłów i zanieczyszczeń m.in. poprzez wymianę starych pieców. Jednak ci, którzy chcieliby zainwestować w zieloną energię mogą skorzystać z programu „Mój Prąd”. Wniosek o dofinansowanie do instalacji paneli fotowoltaicznych można składać przez Internet lub w formie papierowej. Starając się o dotację w jednym programie, możemy automatycznie aplikować także w tym drugim, gdyż oba programy, zarówno „Czyste Powietrze”, jak i „Mój Prąd” działają w sposób zintegrowany. Wnioski przyjmowane są co roku, a nabory mają miejsce zazwyczaj w pierwszym kwartale.

Tania energia, czyli cena instalacji

Przy instalowaniu paneli fotowoltaicznych, nawet korzystając z dofinansowania, musimy wiedzieć, że przynajmniej 50% ceny będziemy musieli sfinansować samemu. Tym samym program „Mój Prąd” jest w stanie zapewnić dofinansowanie w kwocie pozostałych 50%, pod warunkiem, że spełnia się wszystkie wymagania. Można więc otrzymać nawet do 30 tysięcy zł w programie „Mój Prąd”, natomiast w programie „Czyste Powietrze”, do 37 tysięcy zł. Sam koszt instalacji paneli fotowolticznych waha się w przedziale od 4 do 6 tysięcy zł za 1 kWp, natomiast aby dostać dotację musimy instalować przynajmniej 10 kWp.

Czy panele fotowoltaiczne są opłacalne?

Opłacalność inwestycji przedstawi ci tzw.: kalkulator fotowoltaiczny. Musisz jedynie podać, ile wydajesz miesięcznie na prąd, a jako wynik dostaniesz informację o przybliżonych kwotach przyszłych rachunków. Przedstawiony zostanie ci także przykładowy kosztorys dotyczący samej instalacji. Po przeanalizowaniu m.in powierzchni dachu, kalkulator będzie w stanie wygenerować odpowiednią dla ciebie ofertę lokalnych instalatorów. Tym samym będziesz mógł wybrać tę, oferującą odpowiednią dla ciebie cenę, a także znajdującą się w twojej okolicy.

Instalacje fotowoltaiczne w Toruniu i okolicach

Jedną z firm zajmujących się instalacją fotowoltaki w województwie kujawsko-pomorskim jest Flix Energy. Firma posiada już na swoim koncie wiele udanych instalacji na domkach jednorodzinnych. Posiadają także wiele pozytywnych opinii, od zadowolonych klientów, którzy cenią sobie profesjonalizm, oraz szybkie wykonanie. Są oni w stanie udzielić ci fachowej informacji, oraz odpowiedzieć na każde pytanie związane z instalacją. Z całością oferty można zapoznać się na stronie www.flixenergy.pl.

System fotowoltaiczny, w skrócie PV, to zielona energia odnawialna. Dzięki panelom słonecznym twoje rachunki mogą spaść z tysiąca złotych, do zaledwie kilkuset. W ten sposób nie tylko przyczynisz się do mniejszego zużycia paliw kopalnych, ale także zredukujesz swoje wydatki na elektrykę. Warto jest zatem zwrócić uwagę na możliwość instalacji fotowoltaiki w swoim domu, a tym samym zaoszczędzić na swoim domowym budżecie.