Triumf toruńskich karateków na arenie międzynarodowej

Reprezentanci klubu karate Kimura z Torunia powrócili do domu zdobyci medalem po udziale w Międzynarodowych Mistrzostwach Polish Open oraz w zawodach WGKF w dyscyplinie full contact karate.

W dniach od 11 do 12 maja 2024 roku, w Szczecinie, miały miejsce Międzynarodowe Zawody Karate Polish Open i mistrzostwa WGKF w Full Contact Karate. Wydarzenie zgromadziło na matach startowych 350 sportowców, reprezentujących 18 różnych krajów. Patryk Cimiński z klubu Kimura osiągnął sukces zwyciężając w konkurencji walk full contact wg formuły Irikumi Go organizacji WGKF. Dodatkowo, zdobył brązowy medal w formule Irikumi Ju WGKF, w kategorii wagowej senior -89 kg.

Kolejne triumfy dla toruńskiego klubu zapewnił Karol Silarski, który zdobył złoty medal w konkurencji Kumite Shobu Ippon kategorii seniorów. Ten wynik otworzył mu drogę do udziału w finale UKF Finals. Wiktoria Tarnowska także stanęła na podium – zdobyła brązowy medal w konkurencji seniorek Shobu Ippon.

Tegoroczne zawody w Szczecinie przyciągnęły międzynarodowy zespół karateków, prezentujących swoje umiejętności zarówno w klasycznych, jak i pełno-kontaktowych formułach walki. Poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki.

Warto podkreślić, że klub KSSW Kimura Toruń korzysta z dofinansowania od Wydziału Sportu i Rekreacji Gminy Miasta Toruń.