W Toruniu policja odzyskała sześć skradzionych rowerów w ciągu jednego tygodnia

W ostatnim tygodniu, stróże prawa z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście pomogli odnaleźć aż sześć rowerów, które wcześniej zgłoszono jako skradzione. Właściciele większości odzyskanych jednośladów już mogli cieszyć się powrotem swoich pojazdów. Śledczy postanowili również pociągnąć do odpowiedzialności osoby podejrzane o kradzież i paserstwo.

Po oficjalnym rozpoczęciu sezonu rowerowego, kwestia kradzieży jednośladów stała się ponownie aktualna. To okres intensywnej pracy dla policjantów specjalizujących się w tym obszarze.

Od początku tygodnia, który rozpoczął się 24 maja 2024 r., funkcjonariuszy z toruńskiego Śródmieścia udało się odnaleźć sześć jednośladów, zgłoszonych jako zaginione. Śledczy ustalili tożsamość i zatrzymali dwóch mężczyzn, którym zarzucono kradzież rowerów na terenie miasta. Zatrzymani to mieszkańcy Torunia – 37-latek odpowiedzialny za kradzież trzech rowerów o łącznej wartości blisko 5000 złotych oraz 21-latek, któremu przypisano kradzież jednośladu wartego około 2000 złotych.

W tym samym czasie, policjanci zatrzymali również 35-letnią kobietę z Torunia, podejrzaną o paserstwo. W jej posiadaniu znaleziono rowery o wartości 1700 złotych.

Każda z tych osób teraz musi liczyć się z możliwością nawet 5-letniego pozbawienia wolności. Tymczasem większość odzyskanych przez funkcjonariuszy rowerów już wróciła do swoich prawowitych właścicieli.

Policja apeluje także, aby rowerzystom nie zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu swoich pojazdów, szczególnie jeśli pozostawiają je w miejscach publicznych i łatwo dostępnych dla innych.