fabryka-papieros

Toruńscy kryminalni zlikwidowali fabrykę nielegalnego tytoniu

W jednej z podtoruńskich miejscowości policjanci zlikwidowali nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych, która spowodowała straty w Skarbie Państwa na około 10,5 miliona złotych. Nalot na fabrykę przeprowadzili funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy w wyniku interwencji zatrzymali dwóch podejrzanych.

Jak informuje oficer prasowy KWP w Łodzi – mł. insp. Joanna Kącka, w wiosce niedaleko Torunia policjanci zlikwidowali fabrykę nielegalnego tytoniu, zabezpieczając tony nielegalnej krajanki tytoniowej i liści tytoniu. W wyniku interwencji aresztowano dwóch podejrzanych – 57-letniego mieszkańca powiatu bełchatowskiego i 40-letniego mieszkańca Łodzi.

Podczas przeszukiwania hali produkcyjnej kryminalni natrafili na maszyny produkcyjne, linię pakowania, pochłaniacze, agregaty prądotwórcze, wózki widłowe, a także urządzenia zagłuszające pracę GPS-ów. Policja zabezpieczyła też dużą ilość krajanki tytoniowej i gotowe papierosy bez akcyzy, które były już przygotowane do obrotu.

Kilkanaście ton tytoniu o wartości 4 mln złotych

Policjanci przeszukali również znajdujące się na terenie obiektu pojazdy, w tym ciągnik marki Volvo,  dostawczy Fiat Ducato i dwie naczepy. W sumie zarekwirowano kilkanaście ton tytoniu o łącznej wartości ponad 4 mln złotych. Dochodzenie wykazało, że podejrzani oszukali Skarb Państwa na kwotę około 10,5 mln złotych.

Mężczyźni zostali już aresztowani i usłyszeli zarzuty związane z oszustwem podatkowym i sprzedażą wyrobów tytoniowych bez akcyzy. Na wniosek prokuratora sąd osadził podejrzanych w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Jeżeli mężczyźni otrzymają pełny wymiar kary za swoje postępowanie, mogą trafić do więzienia na 5 lat.

Sprawdź też artykuł o zlikwidowaniu nielegalnej fabryki wyrobów tytoniowych w Radomiu.