narkotyki-lipno

Lipno: Policyjny owczarek znalazł metalową puszkę z marihuaną

W nocy z czwartku na sobotę w miejscowości Lipno (woj. kujawsko-pomorskie) policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych, u których znaleziono różne rodzaje substancji odurzających i psychotropowych. Najpierw policjanci znaleźli woreczek foliowy z amfetaminą. Następnie przekazali sprawę kryminalnym, którzy przeszukali mieszkanie podejrzanego w towarzystwie policyjnego owczarka, znajdując pojemnik z marihuaną.

Sytuacja miała miejsce w nocy z 13 na 14 stycznia na ulicach Lipna. Patrolując miasto, policjanci natknęli się na dwóch mężczyzn, którzy na widok mundurowych zaczęli się bardzo stresować. Podczas legitymowania jeden z mężczyzn – 24-letni mieszkaniec Rypina był bardzo zdenerwowany i unikał kontaktu wzrokowego.

Aresztowany za posiadanie amfetaminy i marihuany

Mężczyzna szybko wzbudził zainteresowanie mundurowych, którzy w jego bluzie znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem. Narkotesty wykazały, że jest to amfetamina. Policjanci zatrzymali podejrzanego i zabezpieczyli około 5 gramów tej nielegalnej substancji.

Sprawa została przekazana policjantom z wydziału kryminalnego, którzy odwiedzili mieszkanie podejrzanego wraz z owczarkiem niemieckim o imieniu Junior. Podczas przeszukiwania lokalu Junior znalazł metalową puszkę wypełnioną zielono-brązowym suszem roślinnym. Okazało się, że jest to marihuana.

24-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Jeżeli podejrzany otrzyma najwyższy rodzaj kary, będzie musiał spędzić 3 lata w więzieniu.

Podobny sukces osiągnęli policjanci z Ostrołęki. Przeczytasz o tym na https://ostrolekainfo.pl/policjanci-przejeli-kilka-tysiecy-porcji-amfetaminy-i-marihuany/.