Szokujący przypadek oszustwa w Toruniu: Seniorzy stracili 180 tysięcy złotych

Na przerażające oszustwo natrafili niedawno mieszkańcy Rubinkowa, dzielnicy Torunia. Przekonani, że ich córka uległa poważnemu wypadkowi i potrzebuje pilnej pomocy finansowej, staruszkowie oddali oszustom oszczędności swojego życia. Wydarzenie to miało miejsce we wtorek, 3 października.

Mieszkańcy otrzymali telefon od fałszywego adwokata i ich rzekomej córki, informujących o groźnym incydencie drogowym. Przekonana przez sprytnych oszustów para seniorów zdecydowała się na oddanie swoich oszczędności bez wahania. Pieniądze zostały przekazane nieznanej osobie, która pojawiła się w wyznaczonym miejscu przed blokiem mieszkalnym, jak wcześniej uzgodniono.

O wydarzeniu informuje asp. Dominika Bocian, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Z jej relacji wynika, że mężczyzna przekazał oszustom ogromną sumę 180 tysięcy złotych gotówką. Nieszczęśliwe małżeństwo zorientowało się w swoim błędzie dopiero po pewnym czasie, kiedy było już za późno. Sprawcy zniknęli, a mimo intensywnych poszukiwań, policji nie udało się ich jeszcze zatrzymać. Śledztwo w tej sprawie jest jednak nadal prowadzone.