Decyzja sądu: Pięć lat za kratami i 24 tysiące złote zadośćuczynienia dla Damiana Z., który zaatakował nożem nowego partnera swojej byłej narzeczonej

Sąd skazał Damiana Z. na pięć lat pozbawienia wolności oraz nakazał mu wypłacić łączną kwotę 24 tysięcy złotych jako zadośćuczynienie dla swojej byłej narzeczonej, Klaudii W., oraz jej nowego partnera. Wyrok wybrzmiał głośno w sali sądowej w poniedziałek, 2 października. Do brutalnego ataku doszło w jednym z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu.

Damian Z. i Klaudia W. byli kiedyś razem, jednak ich stosunek zakończył się, gdy Damian zaczął stosować przemoc wobec Klaudii. Nie mógł również zaakceptować faktu, że jego była narzeczona znalazła nowego partnera. Takie są wnioski, do których doszły organy ścigania oraz sąd pierwszej instancji.

Najbardziej dramatyczna scena rozegrała się 12 listopada 2022 roku, w mieszkaniu Klaudii przy ulicy Bydgoskiej w Toruniu. Wtedy to Damian Z. wtargnął do domu swojej byłej i zaatakował nożem jej nowego partnera. Spowodowane tym obrażenia brzucha były na tyle poważne, że mężczyzna musiał zostać natychmiast przewieziony do szpitala. Atak ten był jednak kulminacją serii innych przerażających zdarzeń, które poprzedziły to zdarzenie.