Setna edycja toruńskiego Parkrun – społeczność biegaczy rośnie z każdym tygodniem

Za każdym razem, gdy nadejdzie weekend, coraz więcej zapaleńców aktywnego trybu życia gromadzi się na linii startu Parkrun Toruń. Wśród nich są zarówno biegacze, jak i miłośnicy marszu – najważniejsze jest jednak dobre samopoczucie oraz zdrowa rywalizacja. Z weekendu na weekend, entuzjastów sportowego spędzania czasu przybywa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatniego wydarzenia!

Podczas Parkrun każdy uczestnik jest klasyfikowany w kilku kategoriach. Nie ma jednak mowy o bezwzględnej rywalizacji – liczy się tu przede wszystkim dbanie o formę, zdrowy tryb życia i radosna atmosfera. Każdy może przebiec trasę w swoim tempie – nie ma tutaj żadnych ograniczeń czasowych. Najlepszą nagrodą jest poprawa własnego rekordu, co daje wielką satysfakcję.

Parkrun organizowany jest w różnych miejscach w Polsce, jednak toruńska edycja może pochwalić się już imponującą liczbą 400 edycji. Ten wielki jubileusz odbył się tylko dwa tygodnie temu.

A dlaczego warto regularnie biegać? Bieganie wzmacnia kości i przeciwdziała osteoporozie, nie wiąże się z dużymi kosztami (choć warto zadbać o dobrą jakość butów), jest możliwe do uprawiania wszędzie, a lasy to szczególnie polecane miejsca. Bieganie daje także okazję do poznania nowych osób i nawiązania trwałych przyjaźni. To również świetny sposób na walkę z nadciśnieniem, poprawę krążenia i wydolności oddechowej.