Oczekiwane spotkanie piłkarskiego Juventusu Toruń z KKS Lechem Poznań w Centralnej Lidze Juniorów

Popularny zespół „Kolejorz” planuje wystąpić w Toruniu. W najbliższą niedzielę (12 maja), o godz. 13:00, na boisku UCS UMK przy ulicy Świętego Józefa, młodzi gracze Juventusu Toruń będą rywalizować z KKS Lechem Poznań w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15.

Zetknięcie z renomowanymi markami piłkarskimi w Toruniu nie jest zjawiskiem codziennym. Mimo że największy prestiż przypisywany jest drużynom seniorów, to jednak dzięki występom Juventusu Toruń w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15, miasto ma szansę gościć najlepsze kluby młodzieżowe w kraju, które kształcą przyszłe talenty polskiej piłki nożnej.

Dla mieszkańców Torunia czeka specjalne wydarzenie – najbliższa niedziela (12 maja), godzina 13:00 na boisku UCS UMK przy Św. Józefa, miejsce meczu pomiędzy młodymi graczami Juventusu a KKS Lechem Poznań. Wstęp na ten mecz jest bezpłatny. Młodzieżowy zespół „Kolejorza” prezentuje imponujące umiejętności na boiskach CLJ U-15. Drużyna z Wielkopolski prowadzi w tabeli grupy B, zdobywając 25 punktów w 10 meczach, co jest wynikiem 8 zwycięstw, jednego remisu i jednej porażki.

Jak młodzi piłkarze z Torunia przygotowują się do spotkania z tak wymagającym przeciwnikiem? Kapitan drużyny, Bartosz Boldt, zapewnia: „Podchodzimy do każdego meczu z takim samym nastawieniem. Wiemy, że to będzie trudny mecz, ale jesteśmy gotowi walczyć do końca”. Gdy rozmawialiśmy z Bartoszem Boldtem przed rozpoczęciem sezonu, przyznał, że jego marzeniem jest gra w Lechu Poznań. „Myślę, że dobry występ w tym meczu mógłby mi pomóc pokazać się z dobrej strony, ale zdaję sobie sprawę, że to nie wystarczy, aby dostać się do tego klubu”, dodaje Boldt.