Rozwój infrastruktury drogowej w Toruniu: budowa ronda turbinowego na Szosie Okrężnej

W naszym rodzimym Toruniu, trwa realizacja imponującej inwestycji drogowej. Od października 2023 roku, na Szosie Okrężnej trwa intensywna praca nad budową ronda turbinowego. Ta znaczna inwestycja obejmuje przebudowę prawie 780-metrowego odcinka tej ulicy. Według założeń projektowych, całość prac ma być zakończona do sierpnia przyszłego roku, kiedy to na tym obszarze powstanie zupełnie nowy układ drogowy.

Innowacyjne rozwiązania przewidziane w ramach tej inwestycji, zapewnią kierowcom korzystanie z dwóch jezdni, z dwoma pasami ruchu każda. Ponadto, po wschodniej stronie ulicy, powstanie 2,5-metrowa ścieżka rowerowa oraz chodnik o szerokości dwa metry.

Po zachodniej stronie ulicy, zostanie utworzony ciąg pieszo-rowerowy o imponującej szerokości 3,50 metra. Przebudowanie skrzyżowania ulicy Gagarina z Szosą Okrężną i utworzenie tam ronda turbinowego znacząco poprawi efektywność ruchu drogowego – tak twierdzi rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

W ramach realizacji inwestycji nie zabraknie także ulepszeń w infrastrukturze miejskiej. Zadbano o budowę oświetlenia, usunięcie konfliktów z infrastrukturą energetyczną oraz przebudowę sieci teletechnicznych i sanitarnych. Wykonawca zobowiązał się także do budowy nowej sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej.