Zielone kieszonki Torunia: poszukiwany wykonawca do dalszych prac przy parku "Francuskie inspiracje"

Potrzebny jest wykonawca kolejnego etapu prac dla projektu parku kieszonkowego „Francuskie inspiracje”, który zlokalizowany jest na skrzyżowaniu ulic Polna, Strehla i F.Nila. W ramach tego projektu, planowane jest również zagospodarowanie przestrzeni zielnej na skrzyżowaniu ulic Zdrojowej i Włocławskiej w dzielnicy Czerniewice.

Na koniec pierwszej części prac nad tworzeniem piątej toruńskiej „zielonej kieszonki” ukończono już wiele prac. Miejsce to, o tematyce przyrodniczo-krajoznawczej, zostało odpowiednio przygotowane do przyszłych działań budowlanych. Podczas tego etapu uzupełniono grunt żyzny na potrzeby wiosennych nasadzeń. Zostały zbudowane ekologiczne ścieżki z minerałów i ziemi, a także zainstalowano instalacje sanitarne i elektryczne. Dodatkowo zamontowano elementy małej architektury miejskiej. Na jesieni 2023 roku zasadzono tam ponad 60 drzew liściastych.

Obecnie Wydział Środowiska i Ekologii poszukuje wykonawcy drugiego etapu realizacji parku kieszonkowego „Francuskie Inspiracje”. Kolejne zadania obejmują nasadzenie krzewów, traw i bylin, stworzenie trawników oraz zainstalowanie systemu automatycznego nawadniania. Prace te przewidują posadzenie 57 krzewów iglastych, 465 krzewów liściastych, a także żywopłotu i obwódki strzyżonej z tych ostatnich (łącznie 1195 roślin). Na obszarze parku zostaną również zaszczepione dekoracyjne trawy (108 sztuk) oraz 10 pnączy na istniejących pergolach. Z 4132 bylin, takich jak lawenda wąskolistna, rozmaryn lekarski, hyzop lekarski, szałwia omszona czy macierzanka cytrynowa, powstanie ogród ziołowy utrzymany w stylu francuskim.