22-letnia studentka Torunia została złapana z amfetaminą

Marta, 22-letnia studentka z Torunia, została przyłapana na posiadaniu 6 gramów amfetaminy. Stanęła w obliczu Sądu Rejonowego w Toruniu, gdzie była oskarżona o posiadanie narkotyków. W jej obronie przemawiała jednak wiarygodność jej wyjaśnień – zapewniała, że chciała tylko spróbować substancji. Co więcej, sama prokuratura wniosła o danie jej kolejnej szansy.

Ambicje młodej kobiety doprowadziły do nieprzyjemnych konsekwencji, jednak okazało się, że miała też trochę szczęścia. Sąd uznał ją za winną posiadania narkotyków, ale postępowanie karne wobec niej umorzono warunkowo na rok próby. Mimo wszystko, musiała zapłacić 500 zł nawiązki na cele społeczne.

Przy Martynie znaleziono dokładnie 6,13 grama amfetaminy. Oczywiście, sąd stwierdził, że była to ilość na własny użytek. Ciekawostką jest fakt, że ta 22-letnia torunianka dotychczas nie miała żadnych problemów z prawem. Jak wykazało śledztwo, Marta nie tylko dobrze radziła sobie na studiach, ale również była cenionym przez swojego pracodawcę pracownikiem.