Rolnicy z Torunia planują protesty i blokady dróg. Możliwe utrudnienia na trasach wylotowych

W najbliższym czasie (20. marca) kierowcy przemieszczający się po drogach Torunia mogą spodziewać się znacznych utrudnień. Rolnicy planują bowiem organizować protesty, które będą polegać na blokadzie najważniejszych dróg wylotowych miasta za pomocą ciągników rolniczych.

Blokady mają rozpocząć się już o godzinie 7:00. Obwodnica Torunia, czyli DK10, zostanie sparaliżowana w Lubiczu Dolnym – rolnicy planują zablokować ruch na skrzyżowaniu tej drogi z ulicami Dworcową i Zbożową, a także na krzyżówce DK10 z DW552 i ulicą Mostową.

Protesty rolników mają również objąć Złotorię, gdzie strajkujący zamierzają blokować skrzyżowanie ulic Pomorskiej i Toruńskiej. W przypadku zarówno Lubicza Dolnego, jak i Złotorii, blokady mają być całkowite, co oznacza brak możliwości przejazdu dla innych użytkowników drogi.

Trasa DK10 zostanie zablokowana również na odcinku Czernikowo – rolnicy zapowiedzieli tam blokadę na skrzyżowaniach ulic Toruńskiej i Słowackiego oraz Toruńskiej i Szkolnej. Z kolei DK15 w Gronowie również padnie ofiarą protestów rolników – ta droga będzie blokowana od godziny 7:00 rano, co może spowodować problemy z dostępem do autostrady. Tego samego dnia zaplanowano również blokadę „jedynki” – DK91, gdzie przecięcie tej drogi z DW552 w Łysomicach zostanie sparaliżowane na nawet 30 dni!