Najnowsze udogodnienia dla firm technologicznych w toruńskim Miasteczku Technologicznym na ulicy Łokietka

Rozbudowa toruńskiego Miasteczka Technologicznego, zlokalizowanego przy ulicy Łokietka, staje się coraz bardziej widoczna. Od środy, na terenie tego kompleksu działa nowa struktura.

Nowo wybudowany obiekt, nazwany Toruń Space Labs, to trzykondygnacyjna budowla o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 1840 metrów kwadratowych. Cechą charakterystyczną jest taras widokowy zaopatrzony w teleskopy i lunety służące do obserwacji kosmicznych. Co więcej, budynek posiada bezpośrednie połączenie z namiotem sferycznym. Wewnątrz tej niecodziennej konstrukcji będzie można w czasie rzeczywistym obserwować przestrzeń kosmiczną i korzystać z transmisji obrazów nieba pochodzących z sieci teleskopów rozmieszczonych na całym globie. Dodatkowym atutem namiotu sferycznego jest możliwość organizowania tam pokazów filmowych dla grup liczących nawet do 150 osób. Całość inwestycji pochłonęła sumę 22 milionów złotych.

Toruń Space Labs zostało stworzone z myślą o malej i średniej skali przedsiębiorstwach, które specjalizują się w innowacyjnych technologiach. Firmy te często potrzebują nowoczesnych przestrzeni biurowych oraz specjalistycznych laboratoriów i przestrzeni badawczych do rozwoju. Toruń Space Labs staje się więc pierwszym w Toruniu Akceleratorem dla firm technologicznych, który umożliwia im tworzenie, testowanie efektywności swoich pomysłów, a następnie wprowadzanie ich na rynek.