Piotr Wielgus, współmałżonek posłanki i wiceminister kultury Joanny Scheuring-Wielgus, stawia się do rywalizacji o fotel prezydenta Torunia z ramienia Lewicy

Lewica, polityczne ugrupowanie znane z szerokiego spektrum działań na polu demokracji, ogłosiło swoje kandydatury na prezydenta Torunia, członków Rady Miasta Torunia oraz sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego na nadchodzącą kadencję 2024-2029. Prezentacja kandydatów odbyła się w czwartek, 7 marca, na malowniczym Rynku Staromiejskim w Toruniu. Lista zawiera zarówno nazwiska aktywistów dawnego SLD, jak i członków partii Razem.

Joanna Scheuring-Wielgus, reprezentantka Lewicy oraz wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, podkreśliła moc Pozycji Lewicy i jej determinację w walce o zdobycie władzy w Toruniu. Wśród zaprezentowanych kandydatów znalazł się Piotr Wielgus, mąż Joanny Scheuring-Wielgus, który zamierza ubiegać się o stanowisko prezydenta Torunia.

Interesujące jest to, że Piotr Wielgus jeszcze pod koniec poprzedniego roku publicznie zaprzeczył swojej kandydaturze. W wywiadzie udzielonym jednemu z lokalnych dzienników wyraził swoje przekonanie, że nie jest kandydatem dla wszystkich mieszkańców miasta. Wówczas pojawiły się spekulacje, że mógłby on stanowić wspólnego kandydata Lewicy i Trzeciej Drogi.