Otwarcie nowej linii pociągów Toruń – Czernikowo już 11 grudnia

Nadszedł czas na uruchomienie nowej pary połączeń kolejowych pomiędzy Toruniem a Czernikowem. Pierwszy kurs zaplanowany został już na najbliższy poniedziałek, 11 grudnia. Punktualnie o godzinie 7:12 z dworca Toruń Główny wyruszy inauguracyjny pociąg. Organizatorzy przygotowali dla pasażerów miłe niespodzianki.

Decyzja o wprowadzeniu nowych połączeń pomiędzy Toruniem a Czernikowem była efektem porozumienia samorządowego, podpisanego w październiku. W efekcie, od poniedziałku do piątku, pasażerowie będą mogli skorzystać z nowej pary pociągów kursujących na tej trasie. W ten sposób chciano usprawnić komunikację i zminimalizować korki na drodze krajowej w Lubiczu.

Uruchomienie siódmej pary połączeń Toruń – Czernikowo już wkrótce stanie się rzeczywistością. Już w poniedziałek 11 grudnia, pociąg będzie gotowy do odjazdu o godzinie 7:12 z dworca Toruń Główny. Pierwszych podróżnych czekają niespodzianki. Uroczystego otwarcia trasy dokona Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Wszystkich, którzy chcieliby stać się częścią tej historycznej chwili, serdecznie zapraszamy. Połączenie powrotne z Czernikowa do Torunia zostało zaplanowane na godzinę 7:55.