</h1>Warsztat pięściarzy: Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim 2023 rozgrywane w Toruniu

Zaplanowane na 9 i 10 grudnia 2023 roku starcia finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim odbędą się na terenie hali tenisowej położonej przy ulicy Szosa Chełmińska. Jest to kulminacyjny punkt tegorocznych zawodów, które miały swoje początki już 4 grudnia 2023 roku.

Od początku grudnia Toruń stał się gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w boksie olimpijskim. Przez siedem dni hala tenisowa przy Szosie Chełmińskiej była miejscem nieustającej rywalizacji między uczestnikami w różnych kategoriach wagowych. Przez cały tydzień trwała seria walk eliminacyjnych, mających na celu wyłonienie finalistów, którzy zmierzą się w decydujących starciach. Finałowe pojedynki rozegrane zostaną w dwóch dniach – sobota przewidziana jest dla mężczyzn, natomiast niedziela dla kobiet.

Należy podkreślić, że do strefy medalowej awansowali reprezentanci toruńskiego klubu MKSW Pomorzanin. Wśród nich znaleźli się Natalia Rok (walcząca w kategorii 50 kg), Aneta Rygielska (66 kg), Barbara Marcinkowska (70 kg) i Mikołaj Tobera (77 kg). Ci zawodnicy będą mieli szansę powalczyć o tytuł najlepszego pięściarza kraju. Warto dodać, że mistrzostwa te to nie tylko walka o medale, ale równie ważne są zdobywane punkty, które mogą okazać się kluczem do zdobycia miejsca na przyszłej olimpiadzie w Paryżu.

Organizatorzy przewidzieli bezpłatny wstęp dla wszystkich kibiców. Finałowe gale, zarówno sobotnia jak i niedzielna, będą transmitowane na żywo przez TVP Sport, umożliwiając śledzenie zmagania najwyższego poziomu.