Odważny policjant po służbie zatrzymuje pijanego kierowcę na drogach Torunia

W ostatni czwartek, 7 grudnia, pewien dzielny funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy wracał do domu po ciężkim dniu służby. To był członek toruńskiej jednostki. Jego droga powrotna prowadziła przez okoliczne tereny, w tym przez malowniczą miejscowość Silno, leżącą w gminie Obrowo. W trakcie tej podróży, zauważył coś niepokojącego – samochód, który poruszał się w sposób wyjątkowo niebezpieczny.

Kierujący tym autem sprawiał wrażenie pijanego, jechał nieregularnie, tworząc na jezdni „zygzaki”. Policjant zdecydował się na odważny krok – postanowił zatrzymać ten pojazd i uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę.

Okazało się, że podejrzenia funkcjonariusza były słuszne. Test alkomatem wykazał, że kierowca miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Zostało mu natychmiast odebrane prawo jazdy. Teraz 37-latkowi grozi surowa kara – nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

W związku z powyższym, komenda policji ponownie apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to nie tylko naruszenie prawa, ale również duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.