Opóźnienie inwestycji w rejonie Prüfferów: Problem z niewykazaną siecią telekomunikacyjną

Planowane zakończenie prac budowlanych na lewobrzeżu ulicy Poznańskiej w Prüfferów, które miało nastąpić 30 listopada, a później zostało przeniesione na koniec roku, ponownie doznaje opóźnień. Ta druga data również nie jest już aktualna.

Początek inwestycji przy lewoskręcie z ulicy Poznańskiej w Prüfferów miał miejsce we wrześniu bieżącego roku. Z założenia miały one trwać dwa i pół miesiąca. Po przesunięciu terminu na koniec grudnia, jak oznajmił prezydent Torunia, Michał Zaleski, okazało się, że i ten termin nie zostanie dotrzymany.

Jak wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg, opóźnienia zostały spowodowane napotkaniem przez wykonawcę, firmę ONDE S.A., podczas prac na nieodnotowaną sieć telekomunikacyjną w podziemnej infrastrukturze. Sieć ta nie była zaznaczona na mapach, co wymagało porozumienia z zarządcami tych sieci o jej odłączeniu i przebudowie przed kontynuacją prac. To jednak nastąpiło dopiero 18 grudnia. Mimo nieustającej pracy wykonawcy, nawet w okresie świątecznym i Nowym Roku, opóźnienia nie są z jego winy.

Agnieszka Kobus-Pęńsko w tym momencie nie jest w stanie podać nowej daty otwarcia lewoskrętu. Jak tłumaczy, nie wszystko jest w gestii wykonawców – na realizację prac ma również wpływ pogoda.