Dwaj mężczyźni skazani na karę ograniczenia wolności za bestialskie traktowanie młodej lisicy

Wiadomość o wyroku dotyczącym dwóch mężczyzn, którzy brutalnie znęcali się nad młodą lisiczką, poruszyła społeczeństwo. Mężczyźni zostali skazani na 22 miesiące ograniczenia wolności w formie przymusowych prac społecznych. Do tego muszą zapłacić 5 tysięcy złotych tytułem nawiązki i nie mogą posiadać zwierząt przez najbliższe trzy lata.

Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt poinformowało o tym wydarzeniu, które uznają za swoje ostatnie sądowe zwycięstwo w tym roku. Zwycięstwo to jest triumfem nad brutalnością, ignorancją i zwykłym okrucieństwem ludzi. Te określenia najtrafniej opisują czyny dwóch mężczyzn z gminy Lubicz w powiecie toruńskim, którzy bezlitośnie znęcali się nad bezbronną, pięciomiesięczną lisiczką.

Niespodziewane i brutalne ataki na to małe stworzenie wywoływały przerażenie. Mężczyźni uderzali lisiczkę w głowę nieznanym narzędziem, najprawdopodobniej trzonkiem, a także możliwe, że dźgali ją widłami. Następnie, mimo że zwierzę było wciąż żywe, wrzucili je do rzeki – opisuje Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt.

Historia ta, ujawniona przez nas we wrześniu bieżącego roku, wywołała ogromne oburzenie społeczeństwa. Wydarzyło się to 6 września 2023 roku. Wtedy do komisariatu w Dobrzejewicach w gminie Obrowo wpłynęło zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy utopili lisa w Strudze Lubickiej. Informacja pochodziła od kobiet, które podczas spaceru były świadkami tej okrutnej sceny. Mimo iż sprawcy zdawali sobie sprawę z obserwacji, nie zareagowali na nią. Jedyne co powiedzieli to „to był tylko lis”. Policja niezwłocznie pojawiła się na miejscu i po przeprowadzeniu oględzin i przesłuchaniu świadków zabezpieczyła dowody. W krótkim czasie udało się namierzyć jednego ze sprawców.