Młodzieżowy fenomen sportowy – rodzeństwo Huczuk triumfuje na Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu

Jest to rzadka sytuacja, kiedy pasja łączy rodzeństwo, zwłaszcza w okresie dojrzewania, który często wiąże się z trudnościami w nawiązywaniu porozumienia. Agata i Wiktor Huczuk, rodzeństwo z Torunia, są jednak wyjątkiem od tej reguły. Upodobali sobie ju-jitsu i 8 czerwca mieli okazję pokazać swoje umiejętności podczas ważnego wydarzenia na arenie krajowej. I skorzystali z niej w pełni – obydwoje zdobyli medale.

Na zawodach Wiktor Huczuk zdobył złoty i brązowy medal. Złoty krążek, który dał mu tytuł Mistrza Polski, zdobył w konkurencji U-12 fighting do 48 kg. Brąz przyniosła mu rywalizacja w kategorii U-12 Ne-Waza do 48kg. Aktualnie Wiktor jest uczniem czwartej klasy szkoły podstawowej, a treningi ju-jitsu odbywa pod okiem specjalistów z klubu Bushi Toruń.

Agata Huczuk, siostra Wiktora, również została uhonorowana tytułem Mistrzyni Polski na tych samych zawodach. Wywalczyła złoty medal w kategorii U-14 fighting +57kg. Podobnie jak brat, uczęszcza do szkoły podstawowej, lecz jest uczennicą klasy szóstej.