22. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST prezentuje filmy "Chrzciny" i "Horror Story"

Na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym TOFIFEST, który odbędzie się w Centrum BUMAR, zaplanowano pokaz dwóch wyjątkowych filmów. „Chrzciny” oraz „Horror Story” będą dostępne do oglądania 28 i 29 czerwca, odpowiednio, oba seanse rozpoczną się o godzinie 22:00.

Sesje filmowe przewidziane są pod gołym niebem, w sąsiedztwie Hali Targowej. Organizatorzy festiwalu przygotują dla widzów leżaki, jednak ze względu na spodziewane duże zainteresowanie, sugerują zabranie własnych miejsc siedzących.

Pierwszy film w programie, „Chrzciny” (reż. Jakub Skoczeń), zostanie zaprezentowany 28 czerwca. Akcja filmu dzieje się w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, konkretniej w roku 1981. Fabuła skupia się na jednej z bohaterek, która usiłuje załagodzić rodzinny konflikt właśnie gdy wprowadzony zostaje stan wojenny. Ten film to mieszanka dramatu i komedii, ale może również posłużyć jako lekcja historii dla młodszej publiczności.

Drugi seans obejmuje „Horror Story” (reż. Adrian Apanel), który zostanie wyemitowany 29 czerwca. Film opowiada historię Tomka, który próbuje rozpocząć nową fazę swojego życia. Główny bohater trafia do willi zamieszkanej przez niezwykle dziwnych i niepokojących mieszkańców, z której pragnie uciec jak najszybciej.