Kolejny przetarg na lokal na Rynku Staromiejskim 25

Czy prestiżowy adres na Rynku Staromiejskim 25 w Toruniu jest przeklęty? W styczniu miasto znalazło najemcę dla tej lokalizacji. Miał to być meksykański restauracja. Niestety, przedsiębiorca zrezygnował z umowy z miastem już po miesiącu. Jaki jest powód? Najemca nie otrzymał zgody na sprzedaż alkoholu.

Gdzie znajduje się lokal?

Lokal znajduje się na parterze zabytkowej kamienicy w samym sercu Torunia. Właścicielem jest miasto, a zarządzają nim Miejska Spółka Zarządzania Lokalami Komunalnymi. Kamienica należy do spółdzielni mieszkaniowej, co może utrudniać plany potencjalnego najemcy.

Rusza kolejny przetarg

Miasto reklamowało lokal w przetargu, ale bezskutecznie. Ostatecznie rozpoczęto procedurę ofertową, w której zainteresowane strony przedstawiają swoją propozycję ceny. Meksykańska restauracja zaoferowała kwotę PLN 97 za metr kwadratowy miesięcznie i podpisała standardową umowę bezterminową. Jednakże, umowa ta została rozwiązana po miesiącu, ponieważ przedsiębiorca nie otrzymał zgody spółdzielni na sprzedaż alkoholu w lokalu, a bez alkoholu biznes gastronomiczny nie jest opłacalny.