Toruń miastem przyjezdnym dla seniorów

Okazuje się, że Toruń jest miastem przyjaznym dla seniorów. Już jutro, 15 marca 2023 r. w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przy ul. J. Gagarina 11 odbędzie się VI edycja Forum Seniora.

Co ciekawego będzie na Forum Seniora

Forum poświęcone jest szeroko rozumianej problematyce senioralnej. Głównie chodzi o aktywizację i integrację środowiska seniorów. Podczas forum nie zabraknie takich tematów jak zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Będzie mowa również o prawach seniorów. To nie pierwsze tego typu spotkanie. Ostatnie miało miejsce w 2022 roku.

Samorząd miejski w Toruniu dba o seniorów

Samorząd miejski Torunia dostrzega potrzeby swoich najstarszych mieszkańców. Toruńska oferta senioralna jest niezwykle bogata. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom i potrzebom Rada Miasta Torunia uchwałą z 21 lipca 2016 r. przyjęła „Program Rodzina Razem – Toruń dla Pokoleń”. Zgodnie z uchwałą, seniorom przysługuje wiele ulg. Chodzi między inny o Toruńską Kartę Seniora, która wydawana jest na wniosek seniorów i upoważnia do korzystania ze zniżek i ulg udzielanych przez partnerów programu.