Jak Straż Miejska podsumowała minioną Noc Sylwestrową?

Wczoraj mieszkańcy Torunia bawili się między innymi na Starówce. Ale większość z nich bawiła się na różnych domówkach. Jak co roku, warto podkreślić, że w tym dniu służby mundurowe oraz lekarze mają swoje dyżury.Straż Miejską w Toruniu odpowiada o tym, jaki akcje i działanie musieli podjąć w minioną noc. Sprawdzamy!

Podsumowanie Sylwestra

Jak podkreślają mundurowi, ostatnia nic odbyła si bez wielkich przestępczych „fajerwerków” oraz niebezpiecznych sytuacji, które by zagrażały życiu uczestników zabawy. Takie informację udzielił rzecznik prasowy straży Jarosław Paralusz. Na szczęście obyło się bez niebezpiecznych incydentów i zagrożenia życia osób trzecich. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia bezpieczeństwa mieszkańców Torunia pilnowały wzmożone patrole Straży Miejskiej. Porządku publicznego pilnowały patrole piesze, zmotoryzowane oraz operatorzy monitoringu miejskiego.

Do jakich akcji byli wzywane służby

Na szczęście w Sylwestra odbyło się bez większych komplikacji. Co nie oznacza, że nie było żadnych innych interwencji. Funkcjonariusze reagowali i zwracali szczególną uwagę tej nocy na osoby, które zakłócały ład i porządek publiczny, dewastowały mienie, spożywały alkohol, brały udział w bójkach i rozbojach. Na szczęście tych akcji nie było zbyt wiele. Można powiedzieć, dość ogólnie, że mieszkańcy Torunia bawili się odpowiedzialnie i z głową. To dobra wiadomość, w końcu chodzi o to, żeby spędzić tę noc w bezpiecznie. A przy tym dobrze się bawić i otaczać życzliwymi osobami.