Od stycznia zmiany w ruchu drogowym na Szocie Chełmińskiej

Wiadomość dla wszystkich kierowców oraz pasażerów, którzy na codzień przemieszczają się Szosą Chełmińską. Od 9 stycznia 2023 r. zmienia się organizacja ruchu drogowego właśnie na tej drodze w rejonie ul. Dekerta. Sprawdzamy, jakie zmiany czekają na kierowców.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone?

9 stycznia już od godzin porannych na odcinku Szosy Chełmińskiej od ul. Dekerta do parkingu targowiska miejskiego ruch będzie prowadzony jedynie w kierunku centrum. Dodatkowo na odcinku od targowiska miejskiego do pl. NOT ruch będzie utrzymany również tylko w jednym kierunku. Do innych zmian należy zaliczyć zamknięty ruch od skrzyżowania Szosy Chełmińskiej i ul. Dekerta. Dojazdy do posesji przy Szosie Chełmińskiej 48-72 będą odbywać się zapewniony tymczasowym przejazdem z wschodniej jezdni al. 700-lecia Torunia. Natomiast ul. Dekerta od ul. Czarlińskiego do Legionów będzie dwukierunkowa, a parkowanie pojazdów na tym odcinku będzie niemożliwe.

Utrudnienia

Pomimo tego, że utrudnienia z pewnością będą kłopotliwe dla podróżujących, to miasto prosi o wyrozumiałość. Prace nie potrwają długo, a z pewnością polepszą późniejsze podróżowanie po mieście.