Gdzie uciekają mieszkańcy z Torunia?

Kilka dni temu pisaliśmy artykuł o tym, że w Toruniu ubywa coraz więcej osób. Nie da się ukryć, że w samym mieście mieszka coraz mniej osób. Z kolei tereny wiejskie rozrastają się z roku na rok coraz bardziej. Gdzie zatem uciekają mieszkańcy z Torunia? I dlaczego?

Coraz więcej mieszkańców przenosi się na wieś

Toruń traci mieszkańców na rzecz podtoruńskich wsi. Według danych z ubiegłego roku, liczba osób zameldowanych w Toruniu spadła o ponad 2000, z 182 298 do 180 077. Wiele osób przeprowadziło się na obrzeża miasta, gdzie przybyło mieszkańców w sześciu spośród ośmiu gmin wiejskich powiatu toruńskiego.

Na jakich terenach odnotowano wzrost liczby ludności?

Najwięcej osób przybyło w Obrowie, gdzie liczba mieszkańców wzrosła o 578 osób. Wzrost liczby mieszkańców jest widoczny także w innych gminach, takich jak Głogowo, Kawęczyn, Osiek nad Wisłą, czy Stajenczynki. Mieszkańcy przenoszą się na wieś, ponieważ szukają większych domów, z dostępem do terenów zielonych. Ciechanów okolica, zielone obszary to z pewnością jedne z licznych powodów, które decyzją o tym, że wiele osób przenosi się na wieś.