Powstaną nowe ronda w Toruniu

Nie da się ukryć, że Toruń rozrasta się z roku na rok. W tym coraz więcej powstaje rond, które u niektórych kierowców budzą strach, a u innych wręcz przeciwnie. Sprawdzamy, gdzie zaplanowano nowe ronda w nadchodzącym roku.

Miasto realizuje rządowy program

Toruń planuje oddać do użytku w tym roku cztery nowe ronda oraz jedno gruntownie przebudowane. Nad kolejnymi rondami będą pracować projektanci. Gmina Miasta Toruń od 2017 roku realizuje Program Poprawy Bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, który polega m.in. na doświetlaniu przejść dla pieszych, budowie wyniesionych przejść dla pieszych i montażu sygnalizacji.

Nowe ronda w Toruniu

W tegorocznym programie miasto zaplanowało zlecenie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy ronda na skrzyżowaniach ulic Polna-Legionów, Przy Skarpie-Konstytucji 3 Maja, Watzenrodego-Hubego oraz Łódzka-Włocławska.

Rondo postrachem kierowców?

Prawdą jest, że wielu młodych kierowców boi się jeździć po rondach, które, szczególnie na początku, mogę budzić strach. Bez wątpienia jest to kwestia nauki i wprawy. Z drugiej stronie warto mieć na uwadze, że ruch okrężny rozładowuje korki i jest jednym z najmniej kolizyjnych skrzyżowań. Co myślicie w tym temacie?