Zatrzymanie torunianina z narkotykami wartości 32 tys. zł i 2 tys. euro na toruńskim Rubinkowie

Podczas operacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo, udało się konfiskować blisko 250 gramów amfetaminy, ponad 90 gramów marihuany oraz pieniądze o wartości przekraczającej 32 tys. złote i 2 tys. euro. Na celowniku funkcjonariuszy znalazł się 32-letni mieszkaniec Torunia, któremu postawiono zarzuty dotyczące posiadania oraz dystrybucji nielegalnych substancji. Teraz mężczyźnie grozi nawet do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Intensywne działania policjantów rozpoczęły się w ubiegłym czwartku o godzinie 15:30, kiedy funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego przystąpili do kontroli drogowej kierowcy forda. 32-letni mężczyzna zdawał się być niespokojny, co natychmiast zapaliło czerwone lampki u mundurowych, sugerując możliwość przewozu nielegalnych przedmiotów.

Podejrzenia okazały się słuszne – w pojeździe znaleziono plecak pełen woreczków strunowych zawierających susz roślinny oraz biały proszek. Kierowca został natychmiast zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

Jednak to nie koniec działań funkcjonariuszy. Następnego dnia podjęli decyzję o przeszukaniu mieszkania 32-latka. Znaleźli tam jeszcze więcej narkotyków oraz pieniądze w sumie wynoszącej ponad 32 tys. złote i 2 tys. euro. Biały proszek był ukryty w workach foliowych, a susz roślinny znaleziono w słoiku.

Badania przeprowadzone przez policję potwierdziły, że zabezpieczone substancje to około 250 gramów amfetaminy i nieco ponad 90 gramów marihuany. Próbki narkotyków zostały wysłane do laboratorium kryminalistycznego celem dalszych badań.