zakaz-wstepu-lasy-torun

Zakaz wstępu do lasów w kujawsko-pomorskim

Władze Nadleśnictwa Dobrzejewice w dalszym ciągu utrzymują zakaz wstępu w lasach województwa kujawsko-pomorskiego. Powodem są skutki po lipcowej wichurze, której siła zaczęła łamać drzewa niczym wykałaczki. Na razie zakaz będzie się utrzymywał. W związku z tym leśnicy apelują, aby nie wybierać się na grzybobranie w tym regionie.

Jak na tę chwilę trwają intensywne prace sprzątające po silnej wichurze, która naruszyła stabilność drzew w wielu obszarach leśnych. Leśnicy informują, aby nie igrać z życiem dla zdrowotnego spaceru po lesie, czy zbierania grzybów, bo obszar jest zbyt niebezpieczny i łatwo o tragedię. Wiele połamanych drzew zostało już usuniętych, ale jeszcze wiele leży w lesie. Co więcej, gdzieniegdzie zwisają też ogromne gałęzie, które opierają się o konary innych drzew. Są też drzewa mocno naruszone przez wiatr, które mogą w każdej chwili runąć.

Wichura nawiedziła lasy kujawsko-pomorskie w nocy z 14 na 15 lipca. Porywisty wiatr zaatakował Nadleśnictwo Dobrzejewice, dokonując wielu szkód w kompleksie leśnym. Z początku zakaz wstępu do lasu miał obowiązywać do 22 sierpnia. Jednak ze względu zbyt dużych zniszczeń i utrzymującego się niebezpieczeństwa został przedłużony do 31 października.

Zakaz obejmuje takie leśnictwa jak Brzozówka, Dąbrówka, Wąkole, Łochocin, Wylewy, Jankowo, Komorowo i Bobrowniki. Ponadto, nie można też udawać się do lasów w gminie Lipno, Miasto Lipno, Fabianki, Bobrowniki, Obrowo i Czernikowo.