Za brutalne zabójstwo konkubiny ojca skazany na 11 lat i 10 miesięcy więzienia

W poniedziałkowy dzień, 11.09, Sąd Okręgowy w Toruniu wydał surowy wyrok dla Wiesława K. za okrutne morderstwo kobiety – konkubiny jego ojca. Mężczyzna został skazany na karę 11 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Zbrodnia, która wstrząsnęła społecznością Torunia, miała miejsce na działce przy ulicy Rudackiej.

Sędzia Grzegorz Waloch podczas uzasadniania wyroku nie zostawił żadnych wątpliwości co do winy skazanego 46-letniego mężczyzny. Podkreślał, że ofiara padła ofiarą brutalnego znęcania się. Wiesław K. nie tylko bił ją i kopał po całym ciele, w tym w głowę, ale posunął się jeszcze dalej – przynajmniej kilkukrotnie skakał na jej klatkę piersiową. Ofiara była starszą i bezbronna kobieta, dodatkowo upojoną alkoholem.

Brutalne morderstwo miało miejsce na toruńskim działkowcu przy ulicy Rudackiej 17 lutego 2022 roku. Przykre wydarzenia poprzedziła libacja alkoholowa, w której uczestniczyli: 64-letnia Małgorzata, jej konkubent w wieku 71 lat oraz syn tego mężczyzny – Wiesław K. Kobieta została skatowana na śmierć w wyjątkowo brutalny sposób – miała liczne obrażenia całego ciała, złamane żebra i zakrztusiła się własną krwią. Umierała w straszliwych mękach przez kilka godzin, od godziny 10:00, kiedy zaczęło się pobicie, do 13:30, kiedy to nastąpił jej zgon. Prawdopodobnym motywem za kłótnią i atakiem agresji był fakt, że Wiesław K. podejrzewał Małgorzatę o bycie z jego ojcem „tylko dla pieniędzy”.