Minister kultury obiecuje Toruniowi nową instytucję kulturalną

Przy okazji zbliżających się wyborów parlamentarnych, politycy zaczęli formułować obietnice skierowane do swoich potencjalnych wyborców. Toruń, miasto znane ze swojego bogatego dziedzictwa historycznego i kulturalnego, nie jest tutaj wyjątkiem. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zapewnił mieszkańców o swoim zaangażowaniu w lokalne sprawy kultury.

Minister Gliński ogłosił plany stworzenia nowego ośrodka kulturalnego dedykowanego postaci legendarnej generał Elżbiety Zawackiej, również znanej jako „Zo”. Ten ambitny projekt ma na celu wzbogacenie już imponującej oferty kulturalnej Torunia i umożliwienie przyszłym pokoleniom lepszego poznania tej niezwykłej postaci historycznej.

– Wielokrotnie toruńska fundacja oraz władze miasta zabiegały u naszego ministerstwa o realizację tego typu inicjatywy. Warto przypomnieć, że budżet centralny ma możliwość wspierania takich przedsięwzięć na dużą skalę. Przez ostatnie osiem lat prowadziliśmy wiele działań na rzecz poprawy sytuacji kulturalnej w całym kraju, także w Toruniu. Zawsze jednak byłem świadomy odpowiedzialności, jaką niosę za sprawiedliwe rozdzielanie środków publicznych, dlatego wstrzymywałem się z podjęciem decyzji na ten temat- wyznał Minister Gliński.