Umowa na wprowadzenie toruńskiej karty miejskiej podpisana – długo oczekiwane narzędzie wreszcie stanie się rzeczywistością

Po niewielu latach oczekiwania, w dniu 26 marca, nastąpiło oficjalne podpisanie umowy dotyczącej wprowadzenia w Toruniu karty miejskiej. Planowane jest wdrożenie systemu zarządzania transportem publicznym, który zastosuje nowoczesną technologię opartą na plastikowych kartach elektronicznych, działającą jako nośnik biletów komunikacji miejskiej. Pierwsze plany wprowadzenia tego systemu zostały zarysowane już w 2005 roku, ale droga do jego realizacji była pełna przeszkód. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten proces dobiegnie końca w ciągu najbliższych miesięcy.

Prezydent miasta, Michał Zaleski, podkreśla, że toruńska karta miejska będzie posiadała wiele funkcji, które będą różniły się w zależności od statusu jej użytkownika – czy będzie to mieszkaniec Torunia, czy osoba przebywająca w mieście tymczasowo. Karta pozwoli na sprawniejsze korzystanie z transportu publicznego, umożliwiając zakup wszelkich rodzajów biletów miejscowej komunikacji. Dodatkowo, dla mieszkańców Torunia, karta przyniesie ulgi na korzystanie z różnych ofert miejskich instytucji i obiektów, zarówno tych związanych z wypoczynkiem, jak i z kulturą.

Prezydent Zaleski dodaje, że te same korzyści będą także proponowane instytucjom wojewódzkim i podmiotom komercyjnym, co znacznie ułatwi życie użytkownikom karty na różnych poziomach.