Srdan Subotić: Nowy trener Arrivy Twardych Pierników z polecenia Ivicy Skelina

43-letni Srdan Subotić, który ma doświadczenie jako zawodnik w Polskiej Lidze Koszykówki (PLK) oraz jako uczeń trenerski Ivicy Skelina, został wybrany na nowego trenera drużyny Arriva Twarde Pierniki. Klub ma nadzieję, że dzięki jego pracy powtórzą się sukcesy sprzed dwóch lat, kiedy to piękne chwile toruńskiej drużyny były związane z prowadzeniem jej przez Skelina – innego chorwackiego szkoleniowca.

W procesie wyboru nowego trenera nie było przypadków – Ivica Skelin miał znaczny wpływ na podjęcie decyzji o zatrudnieniu Suboticia. Zarząd klubu z Torunia skonsultował się z nim w sprawie oceny umiejętności 43-letniego Chorwata. Dodatkowo, Skelin polecił swojemu rodakowi pracę w toruńskiej drużynie. Subotić i Skelin dobrze się znają, ponieważ pierwszy rozpoczynał swoją karierę trenerską jako asystent drugiego w Splicie, a następnie przejął od niego stery zespołu w 2021 roku.

Piotr Barański, prezes Arrivy Twardych Pierników, przyznał, że choć rozważano kilku innych kandydatów na to stanowisko, rozmowy z Srdanem Suboticiem były od samego początku najbardziej konkretne. Wszystkie istotne szczegóły dotyczące współpracy udało się omówić i uzgodnić w ciągu zaledwie dwóch dni.