Skandal w banku: Pracownice pomogły handlarzom narkotyków w praniu pieniędzy

Daria B. i Marta H., udzieliły wsparcia handlarzom narkotyków w przeprowadzeniu nielegalnej operacji prania brudnych pieniędzy. Sąd przychylił się do ich wniosku o dobrowolne poddanie się karze, skazując je na karę ograniczenia wolności z możliwością zawieszenia jej wykonania oraz kary finansowe.

Obie panie były oskarżone przez Prokuraturę Okręgową w Toruniu o umożliwienie prania pieniędzy, które pochodziły z działań przestępczych – handlu substancjami odurzającymi i nielegalnym dopingiem sportowym. Zarówno Daria B. jak i Marta H. przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów i same postanowiły poddać się wymiarowi sprawiedliwości.

Wyroki dla byłych pracownic banku: ograniczenie wolności w zawieszeniu i grzywny

Nielegalne transakcje miały miejsce na wiosnę 2019 roku. W tamtym czasie obie kobiety były zatrudnione w placówce Millenium Banku, znajdującej się przy ulicy Łyskowskiego w Toruniu, która obecnie nie istnieje.

Daria B. zapewniła omówionym wyżej handlarzom narkotyków dostęp do trzech kont bankowych, przypisanych do kart debetowych zarejestrowanych na nazwiska fikcyjnych osób. Taka sytuacja była możliwa dzięki podrobieniu podpisów i sfałszowaniu dokumentów. Marta H. współpracowała przy otwieraniu i „obsłudze” jednego z tych kont.