Prezydent Torunia, Michał Zaleski, wraca do spotkań z mieszkańcami

Od środy, 24 stycznia, prezydent Torunia, Michał Zaleski, rozpocznie serię spotkań z mieszkańcami różnych osiedli miasta. Każde ze spotkań będzie miało dwie istotne części.

Inicjatywa spotkań prezydenta Zaleskiego z torunianami została wprowadzona po raz pierwszy w 2004 roku. Przez następne dwa dekady były one stałym elementem aktywności prezydenta, chociaż w 2020 roku doszło do przerwania tego cyklu z powodu globalnej pandemii COVID-19. Ten nieoczekiwany przestój trwał również w latach 2021 i 2022. W 2023 roku miejska administracja ogłosiła, że tradycyjne spotkania zostaną zastąpione nowym, bardziej współczesnym formatem komunikacji między prezydentem a mieszkańcami Torunia. Mimo to, w 2024 roku decyzja o wznowieniu spotkań na osiedlach została podjęta.

Pierwszym punktem spotkań prezydenta Zaleskiego w 2024 roku jest osiedle Stawki – spotkanie odbędzie się tam w środę, 24 stycznia. Cykl spotkań zostanie zakończony na nieco ponad miesiąc przed planowanymi na 7 kwietnia wyborami samorządowymi. Spotkanie z mieszkańcami okręgu Staromiejskiego zaplanowano natomiast na 4 marca.