Policyjny dron monitoruje kierowców na toruńskim skrzyżowaniu

Podczas akcji kontrolnej przeprowadzonej na skrzyżowaniu Szosy Lubickiej i ulicy Przy Skarpie, policyjny dron został wykorzystany do obserwacji zachowań kierowców. Ta innowacyjna metoda pozwoliła służbom na dokładne sprawdzenie, jak uczestnicy ruchu drogowego reagują na sygnalizację świetlną na omawianym skrzyżowaniu. W ten sposób, funkcjonariusze mogli ocenić zarówno prawidłowość manewrów na drodze, jak również zwrócić uwagę na potencjalne naruszenia przepisów.

Jednym z kierowców, którego postawa za kierownicą wzbudziła podejrzenia mundurowych, był operator peugeota. Jak informuje sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, nie tylko popełnił on wykroczenie drogowe – badanie alkomatem wykazało również blisko promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że na mężczyznę nałożony był sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za powtórzenie tego przestępstwa grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oprócz tego przypadku, podczas akcji wykryto jeszcze dziewięć wykroczeń w ruchu drogowym. Jak podkreśla Pypczyński, wszyscy ci, którzy ignorowali obowiązujące przepisy, musieli liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania na drodze.