Wrześniowa korekta rozkładu jazdy PKP – Czy dwa pociągi z Torunia Głównego mogą się dublować?

Przeprowadzona zostanie wrześniowa korekta rozkładu jazdy PKP, która zacznie obowiązywać już od niedzielnej daty 3 września. Dotyczyć to będzie pasażerów korzystających z trasy Toruń Główny – Kaliska Kujawskie. Niepokojące jest to, że istnieje prawdopodobieństwo, iż dwa pociągi podróżujące tą samą trasą mogą zacząć się dublować. Co ciekawe, różnica w czasie odjazdu między nimi ma wynosić tylko… dziewięć minut.

Informacje na ten temat przekazał portal społecznościowy Kolej w Polsce. Według nich, po południu o godzinie 16:47 z peronu Torunia Głównego ma ruszać pociąg REGIO 55550 na trasie Bydgoszcz – Kaliska Kujawskie. Niespełna 9 minut później ma natomiast odjechać kolejny pociąg tej samej spółki, ale na trasie Toruń – Kutno. W obecnej korekcie letniej, pociąg REGIO 55550 opuszcza stację Toruń Główny przed godziną 16:00, dzięki czemu nie dochodzi do specyficznej sytuacji dublowania na tej samej trasie.

Kolej w Polsce postanowiła wyjaśnić tę sprawę i zwróciła się z pytaniem do Polregio. Chcą dowiedzieć się, dlaczego kurs pociągu REGIO z Bydgoszczy do Kalisk Kujawskich został przesunięty o blisko godzinę i w rezultacie dwa pociągi mają wypisaną godzinę odjazdu tuż po sobie w nowym wrześniowym rozkładzie jazdy.