Podejrzany o morderstwo 69-letniej teściowej mężczyzna został zatrzymany przez toruńską policję

Na terenie Torunia, w miejscowości Złotoria, doszło do dramatycznego zdarzenia. Mężczyzna w wieku 40 lat, podejrzany o zabójstwo swojej teściowej, został zatrzymany przez służby policyjne. Skomplikowana operacja zatrzymania wymagała zaangażowania kilkuset funkcjonariuszy.

Początek dramatu rozegrał się dzień wcześniej. Wiadomość o brutalnym zdarzeniu wstrząsnęła mieszkańcami powiatu toruńskiego. Do jednego z domów w Złotorii policja została wezwana tuż przed godziną 15:00. Powód interwencji? Agresywnie zachowujący się mężczyzna. Niestety, kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, natrafili jedynie na ciało 69-letniej kobiety – matki osoby zgłaszającej incydent. Pod nadzorem prokuratury służby policyjne natychmiast podjęły działania mające na celu zabezpieczenie dowodów i śladów mogących pomóc w śledztwie.

Tymczasem, równolegle do czynności procesowych, ruszył intensywny pościg za podejrzanym. W jego ramach zaangażowano kilkaset policjantów, a także psy tropiące. Efektem tych działań była późna wieczorem (o godzinie 23:00) akcja zatrzymania 40-letniego mężczyzny na terenie Torunia.

Informację o dalszych działaniach w sprawie przekazała asp. Dominika Bocian z toruńskiej policji. Jak zapowiedziała, w najbliższym czasie planowane są kolejne czynności śledcze, mające na celu zebranie materiału dowodowego i przesłuchanie podejrzanego. W tej sprawie toruńscy policjanci współpracują z Prokuraturą Rejonową Toruń-Wschód.