Planowane prace techniczne pod wiaduktami na ulicy Dybowskiej i placu Armii Krajowej

W piątkowy wieczór, dokładnie o godzinie 22:00, zaplanowane są prace konserwacyjne pod wiaduktami znajdującymi się na ulicy Dybowskiej oraz na placu Armii Krajowej. Przewidywany czas zakończenia prac to sobotnie przedpołudnie (25 maja). Mimo prowadzonych działań, przejazd pod obiektami będzie możliwy, choć należy spodziewać się miejscowych zwężeń trasy.

Prace będą realizowane przez ekipę drogowców w kolaboracji z pracownikami Toruńskich Wodociągów. Działania skupią się na obszarach, które z powodu intensywnych opadów deszczu często są zalewane. Warto przypomnieć, że podczas niedzielnej ulewy strażacy musieli interweniować i usuwać wodę gromadzącą się pod wiaduktem na placu Armii Krajowej. Pomagali także ewakuować samochód, który utknął w miejscu zalanej drogi.

Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu, informuje, że początek prac rozpocznie się od regulacji urządzeń przez Toruńskie Wodociągi. Będą to wpusty pod wiaduktem na placu Armii Krajowej oraz włazy studni na ulicy Dybowskiej. Po tym etapie rozpoczną się naprawy nawierzchni drogowej pod oboma wiaduktami. Prace mogą trwać do sobotnich godzin przedpołudniowych. Dodatkowo, rzeczniczka MZD podkreśla, że nawet w czasie prowadzonych prac, wiadukty będą dostępne do przejazdu. Ruch będzie jednak ograniczony ze względu na miejscowe zwężenia i wygrodzenia jezdni.