Patryk Dudek, żużlowiec Apatora, triumfuje w pierwszym turnieju Indywidualnych Mistrzostw Polski, pokonując mistrza świata

Żużlowy zawodnik z klubu Apator, Patryk Dudek, zwyciężył w inauguracyjnym turnieju sezonu, który stanowi część rywalizacji o miano Indywidualnego Mistrza Polski. Dudek pokazał, że jest silniejszy od Bartosza Zmarzlika, aktualnego mistrza świata, który musiał zadowolić się drugą pozycją.

Po lepszym starcie w finale, Dudek utrzymał prowadzenie pomimo ciągłej presji wywieranej przez Zmarzlika, czterokrotnego zdobywcę tytułu mistrza globu. Jak podkreślał Marek Cieślak, były trener reprezentacji Polski w wywiadzie dla Canal+, klucz do sukcesu Dudka leżał w doskonałym wyborze torów jazdy, co pomogło mu triumfować na toruńskim obiekcie.

W gronie 16 zawodników startujących w turnieju Indywidualnych Mistrzostw Polski znalazł się także inny przedstawiciel klubu Apator, Paweł Przedpełski. Jednak jego udział nie okazał się tak udany jak Dudka – Przedpełski uplasował się na 14. pozycji.