Turniej wędkarski w Chełmży – zaproszenie dla polskich miłośników wędkarstwa

Polski Związek Wędkarski informuje, że liczba wędkarzy na terenie Polski przekracza dwa miliony. W związku z rosnącym zainteresowaniem tym sportem, administracja miasta Chełmża podejmuje inicjatywę organizacji turnieju wędkarskiego podczas obchodów Dni Chełmży.

Zaplanowany na 20 lipca Konkurs Wędkarski o Puchar Burmistrza odbędzie się na terenie Stanicy Wędkarskiej PZW. Na udział w rywalizacji mogą liczyć wszyscy, którzy posiadają wymagane uprawnienia do wędkowania na obszarze jeziora Chełmżyńskiego. Czas na zgłoszenia upływa 16 lipca.

Uczestnicy zmierzą się w dwóch kategoriach konkursowych – współzawodnictwo drużynowe z łodzi w kategorii spinning oraz rywalizacja drużynowa z łodzi w kategorii spławik. Każda drużyna powinna składać się z dwóch członków, a zapewnienie odpowiedniej łodzi będzie leżeć w gestii samych uczestników.

W ciągu ostatnich lat obserwujemy wzrost popularności wędkarstwa, które niegdyś było wybierane jako hobby przez wielu Polaków. Duża część wędkarzy nie jest zainteresowana konsumpcją złowionych ryb, lecz stosuje zasadę złap i wypuść, której celem jest ochrona różnorodności gatunkowej.