Nowoczesny kompleks edukacyjny na horyzoncie Torunia

Rozpoczęte kilka miesięcy temu prace budowlane związane z wznoszeniem nowego obiektu edukacyjnego w Toruniu, przy ulicy Strzałowej, gromadzą kolejne efekty. Kiedyś miejsce puste, teraz zapełnione jest dźwiękami maszyn i pracowników budowy, którzy nieustannie tętnią życiem. Kamień węgielny, symbolicznie wmurowany pod fundamenty budynku tej tygodnia, jest kolejnym krokiem do realizacji tego projektu.

Choć prace na placu budowy rozpoczęły się dopiero w lutym, już teraz można dostrzec pierwsze owocne rezultaty. Niemniej jednak pełna realizacja projektu nie nastąpi wcześniej niż w czerwcu przyszłego roku. Wówczas to ukończony będzie cały kompleks edukacyjny, składający się nie tylko z „podstawówki”, ale również przedszkola oraz sali sportowej. W przyszłości planowane jest również dodanie basenu do tego zestawu.

Zaprojektowany budynek szkoły zajmie obszar około 6 tysięcy m2, przedszkole zaś prawie 1,4 tys. m2. Dodatkowo na terenie kompleksu znajdzie się biblioteka znana jako mediateka o powierzchni 593 m2. Całość ma pomieścić aż 1000 młodych osób – środowisko edukacyjne utworzy 800 uczniów i 200 przedszkolaków.

Bez wątpienia, wspomniany kompleks stanie się najbardziej innowacyjnym obiektem szkolnym w Toruniu. Co ciekawe, jego struktura na rzucie będzie tworzyć kształt zbliżony do litery C. Niezaprzeczalnie nowoczesność kosztuje – projekt realizowany przez firmę Strabag wyniesie aż 77 milionów złotych. Na szczęście, 85% tej kwoty zostanie dofinansowane przez rząd z funduszu Polskiego Ładu.