Nowe tereny w dobrej lokalizacji w Toruniu na sprzedaż

Jak wynika z informacji aż trzy działki w Toruniu wystawione będą do licytacji. Są to tereny po dawnego poligonu wojskowego, aż ich łączna wywoławcza to ponad 11 mln zł. To dobra wiadomość dla inwestorów, którzy mogą szykować się do licytacji wskazanych działek.

Negocjacje trwały od marca

Okazuje się, że negocjacje nad cenami trwały już od marcu bieżącego roku. Chodzi oczywiście o cenę, jaką miasto powinno otrzymać od inwestora za kupno tych działek. Przypomnijmy, że chodzi o działki po dawnym poligonie położone w sąsiedztwie Toruńskiego Parku Technologicznego Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Oznacza to, że wystawiono działki w bardzo dobrej lokalizacji.

Zlecenie wyceny tych terenów

Wiadomo już, że prezydent Zaleski informował jakiś czas temu o ty, że wydał zlecenie wyceny tych działek. To efekt decyzji o wybudowaniu na tym terenie węzła zjazdowego Toruń Podgórz, który ma powstać w ramach budowy ekspresówki Toruń-Bydgoszcz. Samą uchwałę pozwalająca na sprzedaż tych terenów przyjęto  jednogłośnie.

Informacje o sprzedawanych działkach

Okazuje się, że łączna powierzchnia oferowanych nieruchomości to ponad 4,2 ha. Jak wynika z miejscowego planu zagospodarowania, tereny przeznaczono pod obiekty usługowo – produkcyjne, a także składy i magazyny. Działki mają odpowiednio: 0,86 ha, 0,99 ha i 2,39 ha i następujące ceny wywoławcze: 2 537 500 zł, 2 837 500 zł i 5 775 000 zł. Tereny znajdują się w obrębie ul. Andersa w południowo – zachodniej części miasta. Najważniejsze wiadomość, to fakt, że tereny te są dobrze skomunikowane z DK nr 15, a także drogą ekspresową S10. To wszystko sprawia, że cena tych gruntów może być nieco wyższa. Sama lokalizacja f=jest bardzo dogodna pod rożne inwestycje.