For Nature Solutions Apator Toruń wystawiony na sprzedaż?

Klub żużlowy z Torunia – For Nature Solutions Apator Toruń zajął czwarte miejsce w sezonie 2022 PGE Ekstraligi. To bardzo dobra pozycja, a sama drużyna przygotowuje się powoli do kolejnego sezonu. Okazuje się że ostatnio pojawiły się spekulacje na temat tego, że klub wystawiono na sprzedaż. Czy to prawda, że Przemysław Termiński chce sprzedać klub? Sprawdzamy.

Plotki pojawiają się co rok

Plotki o tym, że Przemysław Termiński chcą sprzedać Klub Sportowy Toruń mówi się właściwie co roku. Co zatem zmieniło się w tym roku? Pewnym jest to, że klub zmieni lokalizację. Rosnące koszty utrzymania spowodowały, że administracja i reszta biurowca przeniesie się z Motoareny do jednego z biurowca, którego właścicielem jest Termiński. Nie od dziś wiadomo również, że pasja pasją, ale Termiński musi dokładać do klubu z własnych pieniędzy. Pensje dla zawodników trzeba zwiększać właściwie z roku na rok i absolutnie nic nie wskazuje na to, że sytuacja miałaby się zmienić w kolejnych latach.

Padła gigantyczna kwota sprzedaży

Okazuje się, że media trafiły na wiadomość, że klub KS Toruń ma zostać sprzedany aż za pięć milionów złotych. Dla obecnego właściciel Apatora najważniejsze jest to, aby nowy właściciel utrzymał poziom sportowy. Warto jednak dodać, że do takiej zmiany na pewno nie dojdzie przed sezonem 2023.