Kamienica z historią: odkrycie przedwojennych napisów reklamowych na bydgoskiej ulicy Mickiewicza

Znajdująca się na Bydgoskim Przedmieściu kamienica położona przy ulicy Mickiewicza 61 może się poszczycić swoją wyjątkową historią oraz efektownym wyglądem. W latach 30. ubiegłego wieku, budynek ten był siedzibą Wojewódzkiej Komendy Policji. Jednym z jej mieszkańców był inspektor Witalis Olszański, ówczesny szef komendy, a obecnie patron policji w regionie. Kamienica niedawno odsłoniła kolejny interesujący fragment ze swojej bogatej przeszłości.

Podczas prac remontowych prowadzonych w kamienicy, na elewacji okazały się znajdować przedwojenne napisy reklamowe, które do tej pory były ukryte pod warstwą tynku. To odkrycie sprawi, że konieczne będzie zaktualizowanie bazy danych dotyczących dawnych toruńskich napisów reklamowych oraz przewodnika opublikowanego dwa lata temu przez Kujawsko-Pomorską Bibliotekę Cyfrową.

Niezwykłe pamiątki przeszłości, które ujrzały światło dzienne podczas remontu kamienicy przy ul. Mickiewicza 61, są nie tylko cennym źródłem informacji o minionych czasach, ale także stanowią oryginalny element dekoracyjny elewacji budynku. Dzięki tym odkryciom, kamienica nabrała jeszcze więcej uroku i stała się jeszcze bardziej fascynującym świadkiem bydgoskiej historii.