Fundacja Humani prowadzi zbiórkę dla bezdomnych pod opieką Serca Torunia

Znana organizacja charytatywna – Fundacja Humani, przystąpiła do akcji pomocy dla bezdomnych, którzy są pod opieką toruńskiego stowarzyszenia Serce Torunia. Celem jest zebranie ciepłych ubrań i żywności dla tych, którzy zmagają się z trudnościami życia na ulicy. Fundacja oferuje możliwość osobistego odbioru darów od osób chcących wesprzeć ten szczytny cel.

Chłodne dni potrafią być wyjątkowo surowe dla osób doświadczających bezdomności. Z różnych powodów, niektórzy muszą spędzać noce na łonie natury, w pustostanach, w pobliżu stacji kolejowych czy nawet na działkach ogrodowych. To właśnie tym ludziom stara się pomóc Stowarzyszenie Serce Torunia.

W ramach swojej działalności, Stowarzyszenie nie tylko patroluje miejsca często odwiedzane przez bezdomnych, ale również zapewnia wsparcie w Sercowni – swojej siedzibie przy ul. Legionów 238 w Toruniu. Tam osoby pozbawione dachu nad głową mogą skorzystać z ciepła, posiłku, środków higienicznych, a także otrzymać wsparcie medyczne czy psychologiczne. To właśnie w Sercowni gromadzone są wszelkie dary od darczyńców.

Fundacja Humani aktywnie angażuje się w zbiórkę na rzecz Serca Torunia. Do najbardziej potrzebnych przedmiotów należą koce, śpiwory, ciepła odzież. Nie tylko jednak te – fundacja zbiera też latarki, opatrunki, leki, obuwie oraz żywność. Jeśli chcesz wesprzeć ten cel i masz coś do przekazania – Fundacja Humani dojedzie i odebrać dar osobiście. Koordynatorem projektu jest Marcin, do którego można się zgłosić pod numerem telefonu komórkowego 607 701 757.